2022 balandžio 06

J.Ulberkis po mačo su Turkija: „Manau, kad susitvarkėme su visomis užduotimis“

Dalintis Facebook

FIFA Pasaulio futsal čempionatas

Lietuvos futsal rinktinė galingu pasirodymu startavo 2024-ųjų FIFA pasaulio salės futbolo čempionato atrankoje – lietuviai Jonavoje 4:1 susitvarkė su Turkijos komanda.

Bilietus į visas atrankos turnyro rungtynes Jonavos arenoje įsigyti galite paspaudę čia.

Jau po pirmo kėlinio lietuviai pirmavo 4:0, o po pertraukos leido varžovams deficitą sumažinti, tačiau reikšmingos įtakos mačo pabaigai tai neturėjo. Bene vienintelis niūrus momentas – Luko Sendžiko antrame kėlinyje gauta raudona kortelė, dėl kurios futbolininkas turės praleisti trečiadienio rungtynes su Izraelio komanda.

Lietuviai jau per pirmas tris minutes pelnė du įvarčius ir taip susikūrė persvarą. Pirmo tikslaus smūgio autorius Deividas Reimaris teigė, jog ankstyvas spaudimas – vienas iš trenerio Dentinho akcentuojamų faktorių.

„Gal šitokios pradžios ir nesitikėjome, bet toks buvo trenerio žaidimo stilius – lipti, spausti, neleisti jiems žaisti ir tas mums pasiteisino.

Žiūrėjome video, analizavome, pamatėme, kaip jie ginasi standartinėse padėtyse, tai nieko daugiau ir neliko, kaip tik mušti į vartus“, – savo tikslų smūgį atsiminė futbolininkas.

Tuo tarpu rinktinėje oficialiose rungtynėse debiutavęs Jonas Ulberkis džiaugėsi sėkmingu savo pasirodymu, kuris buvo paženklintas ir puikiu smūgiu.

„Viskas faina, visada smagu debiutuoti, tuo labiau – namų arenoje, ačiū treneriui, kad pasitikėjo ir stengiuosi nenuvilti. Viskas dar prieš akis, vis dar mokausi, manau, kad ateityje komandai pridėti galėsiu dar daugiau. Žinoma, tas jaudulys yra, bet stengiamės su tuo tvarkytis, emocijos tik geros.

Treneris manimi pasitiki, turiu tokį pliusą, galiu mušti į vartus. Pasistačiau kamuolį, daug negalvojau ir viskas“, – pasakojo J. Ulberkis.

Antrajame kėlinyje, jau pirmaujant 4:0, lietuviai kiek atleido vadeles ir leido varžovams įmušti vieną įvartį. J. Ulberkio teigimu, treneris akcentavo, jog atsipalaiduoti negalima, tačiau tai ne visada pavyko.

„Salės futbole 4:0 niekada dar nėra galutinis rezultatas, treneris irgi tai akcentavo, kad negalime atsipalaiduoti, kad laukia dar 20 sunkių minučių, tačiau daugiau-mažiau su tuo susitvarkėme.

Nors gal kažkiek buvo ir tas atsipalaidavimas, aišku, suprantame, kad negalime laikyti to rezultato, būti atsitraukę. Gal kažkiek buvo padidėjęs varžovų spaudimas, pradėjo žaisti penkiese, vargino, bet manau, kad susitvarkėme su visomis užduotimis“, – mintimis dalinosi Lietuvos rinktinės futbolininkas.

Paklaustas apie būsimą varžovą – Izraelio rinktinę – pašnekovas ją palygino su Turkijos komanda, tačiau akcentavo, jog labiausiai lietuviai žiūri į savo pačių žaidimą.

Izraelis yra panašaus lygio komanda, kaip Turkija, bet daugiausiai dėmesio skiriame savo žaidimui, ne varžovų, turime savus tikslus ir užduotis, į tai ir koncentruojamės“, – sakė jis.

Tuo tarpu rinktinės trenerių štabo narys Edvinas Alimkinas, kalbėdamas apie būsimus varžovus iš Izraelio, išskyrė jos nenuspėjamumą.

„Izraelio komanda – turbūt labiausiai nenuspėjama. Nors pagal žaidėjų amžiaus vidurkį Izraelio komanda yra bene vyriausia iš mūsų atrankos grupės komandų, tačiau žaidėjai yra fiziškai gerai sudėti, sudėtyje – žaidėjai iš vietinio čempionato.

Dominuoja Izraelio čempionų „Ashdod Dolphin“ komandos žaidėjai, kurie turi ir Čempionų lygos patirties. Komanda, propaguojanti žemą ir pasyvią gynybą ir mėgstanti bėgti į kontroatakas. Komandos ryškus lyderis – Tamiras Shkolnikas, sukuriantis daug progų komandos draugams“, – mintimis dalinosi treneris.

Likęs preliminaraus pasaulio čempionato atrankos etapo tvarkaraštis Jonavos arenoje: