2022 gegužės 12

ATRANKĄ Į EUROPOS ČEMPIONATĄ FUTSAL MOTERŲ RINKTINĖ PRADĖJO LYGIOSIOMIS

Futsal

Atrankos į 2023 metų Europos futsal čempionatą Lietuvos moterų rinktinė pirmąsias rungtynes su Kazachstanu baigė nulinėmis lygiosiomis. Donato Gražulio treniruojama komanda sukūrė ne vieną fantastinę progą įvarčiui įmušti. Tiesa, ne kartą nuo kazachių atakų mūsų rinktinės vartus buvo priversta gelbėti vartininkė Viktorija Magalinskaja.

Drąsiai rungtynes pradėjusios lietuvaitės jau trečią susitikimo minutę sukūrė gražią ataką, kurios smaigalyje atsidūrė Aušra Klevečkaitė. Deja, panevėžietei įveikti varžovių vartininkės nepavyko.

Netrukus jau Kazachstano rinktinės merginos atsidūrė lietuvių baudos aikštelėje, tačiau užtikrintai uždariusi kelius prie savųjų vartų Vismantė Čereškaitė varžovės smūgį blokavo.

Žaidimas ir toliau išliko atviras, merginos keitėsi pavojingais epizodais, tačiau abejose pusėse nuolat triumfuodavo vartininkės.

Po pertraukos lietuvės šiek tiek perėmė iniciatyvą, o geriausius šansus pasižymėti turėjo Dovilė Dockaitė. Iš pradžių jos galingą smūgį varžovių vartininkė atrėmė, netrukus atsidūrusi viena prieš tą pačią vartininkę pastarosios neįveikė, o kėlinio viduryje – dar vienas D. Dockaitės šansas virto nusivylimu.

Likus penkioms minutėms iki susitikimo pabaigos, už galvos buvo priversta griebtis Barbara Antonovič, kuri po idealaus Irūnos Blaškytės perdavimo buvo atsidūrusi prieš tuščius vartus. Deja, ir šioje situacijoje fortūna buvo kazachių pusėje.

Prieš prasidedant priešpaskutinei minutei, Kazachstano trenerių štabas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos kazachės visiškai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir per tas dvi minutes sukūrė tiek daug prie V. Magalinskojos vartų, kiek nebuvo sukūrusios per visas rungtynes. Verta pažymėti, kad Lietuvos rinktinės vartininkė visose situacijoje sužaidė itin stabiliai ir efektyviai.

Antrąsias atrankos rungtynes Lietuvos rinktinė ketvirtadienį žais su Bosnijos ir Hercegovinos futbolininkėmis. Rungtynių pradžia – 18.30 val. Prienuose. Patekimas į rungtynes – nemokamas.

Į kitą atrankos etapą pateks grupių nugalėtojos ir geriausią antrą vietą tarp trijų atrankos grupių užėmusi komanda.

Europos moterų futsal čempionato atranka: Kazachstanas – Lietuva 0:0 (0:0)

Prienų arena, teisėjai – Darko Boškovičius (Serbija), Monika Czudzinowicz (Lenkija), Florentina Kallaba (Kosovas).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Viktorija Magalinskaja, Vismantė Čereškaitė, Adrija Skudutytė, Aušra Klevečkaitė, Barbara Antonovič, Ineta Šukštulytė, Diana Prakapaitė, Paula Saulėnaitė, Erika Deventinaitė, Irūna Blaškytė, Evelina Ščerbavičiūtė, Dorotėja Aidukaitė, Dovilė Dockaitė.

**********

Kitame grupės susitikime susitiko Slovėnijos bei Bosnijos ir Hercegovinos komandos. Pergalę šiame susitikime rezultatu 3:1 iškovojo slovėnės.