2022 rugsėjo 26

LFF futsal supertaurėje – „Kauno Žalgirio“ triumfas

Dalintis Facebook

A Lyga

Sekmadienio popietę Širvintose pirmą kartą įvyko rungtynės dėl LFF futsal Supertaurės, kuriose susitiko šalies čempionas „Kauno Žalgiris“ bei taurės laimėtojai Jonavos „Vikingai“.

Savo pranašumą įrodė bei pirmąjį sezono titulą iškovojo kauniečiai, kurie varžovus iš Jonavos pranoko 4:1 (2:1).

Kauniečiai šiose rungtynėse dėl traumų buvo priversti verstis be Luko Sipavičiaus ir traumuoto kapitono Justino Zagursko, raištis buvo patikėtas Lukui Sendžikui. Tuo tarpu Jonavos ekipoje vėl žaidė sunkią traumą išsigydęs Vladimiras Derendiajevas.

Nuo pat dvikovos pradžios žalgiriečių strategas Dentinho ėmėsi taktinių gudrybių - kamuolį iš aikštės vidurio įžaidė vartininkas Henrique De Souza, o pirmieji keitimai buvo atlikti sužaidus vos 10 sekundžių.

„Vikingai“ rungtynes pradėjo nuo gynybos, bet laikui bėgant įsidrąsino, tiesa, galimybių pasižymėti netrūko nei vienoje, nei kitoje aikštės pusėje.

Pirmasis rungtynių įvartis krito kėliniui persiritus į antrąją pusę. Šiurkšti „Vikingų“ klaida gynyboje suteikė puikų šansą Marcelo, o šis, atsidūręs vienas prieš Andrių Skorupską, savo šanso nepaleido.

Šis tikslus smūgis Jonavos futbolininkus pasiuntė į nokdauną ir tuo bandę pasinaudoti žalgiriečiai prie varžovų vartų pradėjo kurti progas. Viena tokių baigėsi Alberto Voskunovičiaus įvarčiu. A. Skorupskui nepadėjo ir tai, kad po kauniečio smūgio kamuolys dar lietė vieną jonaviččių gynėjų koją.

Likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos, Vikingų vyriausiasis treneris Aleksandras Danilenko vietoje vartininko į aikštę metė penktą žaidėją. Šis sprendimas atsipirko vos po pusantros minutės – gražiai į ataką išvestas Benas Spietinis skirtumą sušvelnino.

Likus 26 sekundėms, penktą aikštės žaidėją į aikštę metė Dentinho, tačiau tiek laiko žalgiriečiams sukurti kažką pavojingo neužteko.

Dviejų įvarčių persvarą kauniečiai atstatė po pertraukos sužaidus beveik tris minutes. Po gražios kombinacijos vienas prieš vartininką buvo išvestas Arthuras, prieš kurį A. Skorupskas buvo bejėgis.

Itin svarbi šių rungtynių baigčiai buvo keturioliktoji antrojo kėlinio minutė. Iš pradžių iš tuščių vartų „Vikingų“ gynėjai ištraukė kamuolį po A. Voskunovičiaus smūgio, o dar po keliasdešimt sekundžių L. Sendžikas komandos persvarą padidino iki 4:1. Nuo to momento A. Danilenko treniruojama komanda žaidė penkiese prieš keturis be vartininko.

Per likusį laiką žaidybinė persvara priklausė Jonavos ekipai, tačiau jos paversti įvarčiais jie nesugebėjo, tad pirmasis sezono titulas iškeliavo į Kauną. Naudingiausiu rungtynių žaidėjų buvo išrinktas Albertas Voskunovičius.

Naujasis Futsal A lygos sezonas startuos jau kitą savaitgalį.