2024 kovo 20

„Bruklinas“ iškovojo bronzą, „Kauno Žalgiriui“ iki aukso liko vienas žingsnis

Dalintis Facebook

A Lyga

Kaune ir Vilkaviškyje antradienį buvo sužaistos antrosios didžiojo ir mažojo Lietuvos „TOPsport futsal A lygos“ rungtynės, po kurių „Bruklinas“ pirmąkart istorijoje iškovojo bronzos medalius, o „Kauno Žalgiris“ žengė antrąjį (iš trijų) žingsnį eilinio čempiono titulo link.

Istorija

Vos dvejus metus aukščiausiame šalies salės futbolo divizione žaidžiantis Vilkaviškio „Bruklinas“ įsirašė į istoriją kaip bronzos medalių laimėtojas. Atsakomosiose rungtynėse vilkaviškiečiai, itin karštai palaikomi savo gerbėjų, 3:1 nugalėjo „Akmenės kraštą“ bei laimėjo seriją 2:0.

Neturėję kur trauktis akmeniškiai rungtynes pradėjo pavojingu epizodu bei kėlinio viduryje pelnytu įvarčiu. Standartinę situaciją įžaidę svečiai surado atsidengusį Jandersoną, kuris stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po šio įvarčio žaidimas tapo žymiai greitesnis bei dar malonesnis akiai. „Bruklinas“ ilgiau kontroliavo kamuolį ir progas kūrė pozicinėse atakose, „Akmenės kraštas“ varžovus gaudė kontratakuodami.

Išlyginamasis įvartis buvo įmuštas beveik įpusėjus antrajai susitikimo pusei. Kaip ir „Akmenės krašto“ atveju, vilkaviškiečiai pasižymėjo po standartinės situacijos. Francisco Gustavo baudos aikštelėje surado Gintarą Čibirką, kuriam teliko iš kelių metrų atstatyti pusiausvyrą.

Nepaisant to, kad rungtynės artėjo į pabaigą, komandos ir toliau demonstravo itin atvirą futbolą, kuriame abi komandos galėjo pasižymėti ne po vieną kartą. Pasisekė brukliniečiui Mindaugui Kasparui, kuris įvartį turėtų pasidalinti su Francisco Andersonu. Legionierius atliko neįtikėtina reidą per visą aikštę, atliko perdavimą M.Kasparui, kuriam užteko paliesti kamuolį, kad jis įskrietų į tuščius vartus.

„Akmenės kraštas“ vartininką pakeitė penktu žaidėju ir nuo to momento sukūrė kelias fantastines progas įvarčiui pasiekti. To padaryti nepavyko tiek dėl vartininko Adamo Vieraičio neįtikėtinų žaidimo epizodų, tiek dėl pačių Akmenės atstovų netikslių smūgių.

Likus žaisti dvi minutes, stabdydamas greitą varžovų kontrišpuolį, antra geltona kortele buvo nubaustas Maicolas Lopezas. „Akmenės kraštas“ liko žaisti mažumoje ir tai šiai komandai netrukus kainavo dar vieną įvartį. Paskutinįjį šiame sezone.

„Bruklinas“ – „Akmenės kraštas“ 3:1 (serija 2:0)

Įvarčiai: G.Čibirka 2, M.Kasparas; Janderson

---

Antras žingsnis link aukso

Kauno sporto halėje „Kauno Žalgirio“ futbolininkai darkart iškovojo pergalę prieš „Vikingus“, tačiau čempiono titulo jiems teks palaukti. Šiemet, pirmąkart istorijoje, finalo serijoje vyksta kova iki trijų pergalių.

Nuo pat susitikimo pradžios Jonavos komanda čempionato favoritams atidavė iniciatyvą, itin kibiai gynėsi bei ieškojo galimybių kontratakose. Viena tokių baigėsi įvarčiu. Po nuostabaus Viktoro Kravtsovo reido dešiniuoju kraštu ir perdavimo į baudos aikštelę, pasižymėjo Marcos da Silva.

Šis praleistas įvartis kauniečius privertė įjungti dar aukštesnę pavarą. Tai leido nuo pat antrojo kėlinio pradžios kurti progas, tarp kurių buvo ir labai pavojingų.

Sužaidus kiek daugiau nei šešias minutes po pertraukos, rezultatą išlygino „Kauno Žalgirio“ kapitonas Justinas Zagurskas. Jis pasižymėjo kaire koja įspūdingu smūgiu į viršutinį vartų kampą.

Vos po minutės savo šansu pasinaudojo ir vienas prie vartų paliktas Deividas Reimaris. Po Vitinho idealaus perdavimo ir paties D.Reimario įvarčio žalgiriečiai pirmąsyk rungtynėse išsiveržė į priekį.

Per likusį laiką „Vikingai“ sukūrė kelias neblogas progas, tačiau „Kauno Žalgiris“ atsilaikė ir iki titulo priartėjo per vieną žingsnį. Trečiosios, galbūt čempioniškos, rungtynės bus žaidžiamos sekmadienį 19:00 valandą Kauno sporto halėje.

„Kauno Žalgiris“ – „Vikingai“ 2:1 (Serija 2:0)

Įvarčiai: J.Zagurskas, D.Reimaris; M. da Silva.